کد مطلب : 4852 تاریخ مطلب : 1395/04/09

رئيس اتحاديه فروشندگان آهن‌وفولاد در گفت‌وگو با تسنيم: ارزان‌ترفروشي محصولات فولادي به خارجي‌ها 2 کارخانه فولاد ايراني را تعطيل کرد

رئيس اتحاديه فروشندگان آهن و فولاد از حراج محصولات فولادي در بازارهاي صادراتي خبر داد و گفت: اين امر باعث شد تا رقابت ناعادلانه‌اي در بازار ايجاد شود و تعدادي از کارخانجات توليدي تعطيل شوند.

رئيس اتحاديه فروشندگان آهن و فولاد از حراج محصولات فولادي در بازارهاي صادراتي خبر داد و گفت: اين امر باعث شد تا رقابت ناعادلانهاي در بازار ايجاد شود و تعدادي از کارخانجات توليدي تعطيل شوند.
محمد آزاد در گفت وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري تسنيم، با گلايه از اينکه متأسفانه برخي واحدهاي بزرگ آهن و فولاد کشور محصولات خود را با قيمتي ارزانتر از بازار داخلي صادر ميکنند، اظهار داشت: توليدکنندگان داخلي متقاضي دريافت اين محصولات اعلام کرده اند کالاها را 50 دلار گرانتر از قيمت صادراتي از آنها خريداري ميکنند.
وي با بيان اينکه اين امر باعث شد تا رقابت ناعادلانهاي در بازار ايجاد شود و تعدادي از کارخانجات توليدي تعطيل شوند، افزود: به عنوان نمونه کارخانه ميلگرد نوشهر و کارخانه ميلگرد قزوين به دليل همين موضوع تعطيل شده اند.
رئيس اتحاديه فروشندگان آهن و فولاد تصريح کرد: امروز اکثر واحدهاي آهن و فولاد به دليل رکود مسکن با مشکل روبه رو هستند، اين در حالي است که در تمام کشورها وقتي صنفي با رکود مواجه است از آنها ماليات دريافت نميکنند اما در ايران هرروز مالياتهاي سنگين از فروشندگان آهن و فولاد گرفته ميشود.
آزاد با اعلام اينکه در حال حاضر قيمت آهن و فولاد در بازار حدود 10 درصد کاهش يافته است، گفت: البته اين کاهش قيمت منطقي است زيرا طي چند هفته گذشته قيمتها بهصورت کاذب افزايش يافته بود.
وي تصريح کرد: امروز در بازار تهران هر کيلو تيرآهن 1570 تومان و ميلگرد 1430 تومان به فروش ميرسد.
منبع:تسنيم

نیمتا روزنامه های صبح کشور