کد مطلب : 4890 تاریخ مطلب : 1395/04/13

رئيس صنعت، معدن و تجارت کرمانشاه:امسال حدود 15 هزار شغل جديد در استان ايجاد مي شود

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه گفت: يکي از مهمترين برنامه هاي اين سازمان در سال جاري ايجاد نزديک به 15 هزار شغل جديد در حوزه صنعت، معدن و اصناف است.

نعمتالله حقيقي روز يکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار کرد: 10 هزار شغل از اين ميزان در حوزه فرش و اصناف، چهار هزار شغل در حوزه صنعت و بيش از 500شغل در حوزه معدن مي باشد.
وي افزود: اگر موفق به انجام اين کار مهم شويم علاوه بر اينکه توانسته ايم تحولي را در بحث ايجاد شغل بوجود آوريم شاهد رشد 70 درصدي ايجاد شغل در سال 95 نسبت به سال گذشته نيز خواهيم بود.
حقيقي خاطرنشان کرد: ايجاد حدود 15 هزار فرصت شغلي مستلزم همکاري سازمان ها و دستگاه هاي مختلف، کمک بخش خصوصي، تامين سرمايه و کمک هاي فني و اعتباري براي جبران بخشي از بهره هاي بانکي است.
رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت کرمانشاه يکي ديگر از برنامه هاي اين سازمان را در سال جاري بهره برداري از يکصد واحد جديد صنعتي عنوان کرد و گفت: اين واحدها زمينه اشتغال حدود چهار هزار نفر را فراهم مي کنند.
وي همچنين با بيان اينکه تلاش مي شود تا پايان امسال 50 واحد راکد صنعتي احيا و به چرخه توليد باز گردند، گفت: در يکسال گذشته خوشبختانه شاهد رکود هيچ واحد صنعتي و توليدي در استان نبوده ايم.
حقيقي در پايان، صدور بيش از شش هزار پروانه صنفي و آموزش حدود پنج هزار نفر در حوزه فرش را از ديگر برنامه هاي سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه اعلام کرد.
در استان کرمانشاه 974 واحد صنعتي و 250 واحد معدني داراي پروانه بهره برداري وجود دارد.

منبع:خبرگزاري ايرنا

نیمتا روزنامه های صبح کشور