کد مطلب : 6656 تاریخ مطلب : 1395/08/02

مرز بين کالاي قاچاق و غير قاچاق براي مردم مشخص شود

عضو کميسيون صنايع و معدن مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه تشخيص کالاي قاچاق و غير متعارف براي مردم مشکل است گفت: وزارت صنعت، معدن وتجارت بايد طرحي را براي شناسايي کالاي قاچاق از غير قاچاق تهيه کند.

سيد مهدي مقدسي عضو کميسيون صنايع و معدن مجلس شوراي اسلامي در ششمين اجلاس اتاق اصناف استان مرکزي با اشاره به اينکه کالاي قاچاق ضربه هاي سنگين به اقتصاد و توليد کشور وارد مي کند گفت: نمايندگان خواستار برخورد جدي دولت با کالاهاي قاچاق است، تا شاهد ضربه هاي کمتري از اين خصوص به توليد کشور باشيم.

مقدسي با اشاره به دليل اقداماتي که دولت در زمينه اي قاچاق کالا در سالهاي گذشته انجام داده است اظهار کرد: ميزان قاچاق کالا 25 ميليارد دلار به 15 ميليارد دلار کاهش پيدا کرده است.

عضو کميسيون صنايع و معدن مجلس شوراي اسلامي بيان کرد: در راستاي حمايت از توليد داخل و اجراي سياست هاي اقتصاد مقاومتي نبايد حتي يک دلار کالاي قاچاق در کشور انجام شود.

وي به سفر هيات دولت به استان اشاره کرد و گفت: در اين سفر پيگير مشکلات بخش هاي مختلف استان مرکزي هستيم تا بتوانيم مصوبات خوبي براي استان به دست آوريم.

مقدسي خاطرنشان کرد: در اين سفر به دنبال اين هستيم ضمن بررسي مشکلات اصناف در خصوص مکان مشاغل مزاحم امتيازاتي از دولت به نفع اصناف براي خروج واحد هاي آلاينده به خارج از شهر بگيريم.


نیمتا روزنامه های صبح کشور